Osoby uczące się

Program szkolenia dla osób uczących się występuje pod hasłem „METODY EFEKTYWNEJ NAUKI” i realizowany jest w trzech grupach wiekowych:

  • młodsi uczniowie szkół podstawowych (4-6 klasa),
  • starsi uczniowie szkół podstawowych (7-8 klasa),
  • uczniowie szkół średnich. 

Cały cykl treningowy, oznaczony jako PREMIUM, może być także realizowany w dwóch częściach obejmujących wprowadzający w posługiwanie się technikami pamięciowymi pakiet STARTER oraz następujący po nim, zasadniczy cykl szkoleniowy, zawarty w pakiecie ADVANCED.

Układ prowadzonych zajęć, ich wymiar godzinowy i zakres treści programowych jest podobny w poszczególnych grupach wiekowych. Różnice dotyczą skali trudności używanych materiałów oraz zastosowanych podczas ćwiczeń przykładów.

ROZKŁAD GODZINOWY KURSU

Kurs trwa 30 godzin zegarowych i zazwyczaj realizowany jest w trybie 30 cotygodniowych spotkań po 1h zegarowej. Celem kursu jest opanowanie umiejętności samodzielnego stosowania odpowiednich technik do nauki różnych przedmiotów, m.in. takich jak geografia, historia, WOS, biologia, chemia, fizyka, język polski oraz języki obce.

Istnieje możliwość skorzystania z testowego, miesięcznego programu treningowego - pakiet STARTER. Trwa on 4 tygodnie (zajęcia po 60 minut) i pozwala zapoznać się z trybem w jakim prowadzone są zajęcia. Uczestnicy dowiadują się też z czego wynika owa wysoka skuteczność metod pamięciowych oraz poznają kilka podstawowych technik. Co ważne, ukończenie tego etapu zajęć nie zobowiązuje do ich kontynuowania. Jest to zatem doskonały sposób na sprawdzenie proponowanej przez nas formuły kursu, bez konieczności bezpośredniego decydowania się "z góry" na cały program treningowy. Po opanowaniu podstaw, uczestnicy mogą skorzystać z reszty zajęć, rejestrując się na pakiet ADVANCED, który trwa 26 tygodni (24 sesje po 1h każda oraz 2 dodatkowe spotkania konsultacyjne).

ZAKRES NAUCZANYCH TREŚCI

Wstępne zagadnienia kursu poświęcone są poznawaniu zasad funkcjonowania pamięci. Uczestnicy dowiadują się w jaki sposób można zwiększać jej pojemność i poprawnie odtwarzać przechowywane informacje. Następnie zapoznają się z metodami, które przydatne są w opanowaniu materiału typowo „pamięciowego”. Jego przyswajanie dotychczas zazwyczaj kojarzone jest z koniecznością mało skutecznego „wkuwania”.

Blok treningu pamięci przeplatany jest atrakcyjnymi ćwiczeniami rozwijającymi spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną ucznia oraz ćwiczeniami z zakresu logicznego myślenia.  Celem tych ćwiczeń jest poprawa funkcji poznawczych ucznia, które wpływają na skuteczność całego procesu uczenia się.

W kolejnej części kursu uczestnicy poznają zasady efektywnej pracy z tekstem, w zależności od tego czy chodzi o lektury, teksty z informacjami z podręcznika, serwisu internetowego wyświetlanego na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. W każdej z tych sytuacji sposób czytania jest różny i wymaga innej techniki pracy z tekstem.

W skład kursu wchodzi również blok ćwiczeń rozwijających myślenie twórcze oraz blok dotyczący efektywnego sporządzania notatek. 


SMART UP Akademia Rozwoju
ul. Turkowskiego 11 lok. 5
10-691 Olsztyn
NIP 739-123-10-60
REGON 510 133 077
Santander Bank Polska SA. :
60 1910 1048 2120 0006 3724 0001
tel. 511 026 062
biuro@smart-up.pl

Skontaktuj się z nami

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ