Odpowiedzialność społeczna

Odkąd usłyszeliśmy historię Blake'a Mycoskiego i jego butów TOMS, nie przestaje nas ona inspirować. Człowiek ten rozpoczął sprzedaż lekkiego obuwia, a z każdą sprzedaną parą wyposażał w kolejną, darmową parę kogoś, kogo zwyczajnie nie było stać na buty. Zachęcamy do poświęcenia chwili na zapoznanie się z tą fascynującą historią ludzką empatią w roli głównej. Wierzymy, że to dobry kierunek dla współczesnego biznesu - podejmować działania, które generują coś więcej niż tylko wąsko i krótkowzrocznie pojmowany zysk. Krótki opis pomysłu Blake'a Mycoskiego znajduje się TUTAJ.

Niesienie ludziom pomocy poprzez uczenie ich jak sprawniej zdobywać wykształcenie, już samo w sobie jest działaniem prospołecznym. Można jednak pójść krok dalej i to właśnie chcielibyśmy robić. W naszych dziełaniach chcemy m.in. uwzględnić uczniów, którzy pozbawieni są często troski i opieki rodzicielskiej, a wychowywani są w domach dziecka, rodzinach zastępczych lub podlegają opiece różnych instytucji opieki społecznej. Wierzymy, że w ludziach tkwi dobro i że na ogół są oni zainteresowani pomaganiem innym, a także w to, że będą chcieli wspólnie z nami dawać tym wszystkim, których los nie oszczędził, „wędkę” zamiast „ryby”. Chętnie podejmiemy współpracę z tymi osobami i organizacjami, które mają zbieżne z naszymi cele.

Wszystko to wynika z przekonania, że właściwe wykształcenie może być silną dźwignią do zmiany czyjegoś statusu społecznego, o ile tylko znajdzie się ktoś, kto poda takiej osobie pomocną dłoń. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej przygodzie mnożenia dobra wspólnie z nami!


SMART UP Akademia Rozwoju
ul. Turkowskiego 11 lok. 5
10-691 Olsztyn
NIP 739-123-10-60
REGON 510 133 077
Santander Bank Polska SA. :
60 1910 1048 2120 0006 3724 0001
tel. 511 026 062
biuro@smart-up.pl

Skontaktuj się z nami

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ