Dlaczego istniejemy

Weszliśliśmy w erę nieprawdopodobnego przyspieszenia, jeśli chodzi o ilość pojawiających się nowych treści. Coraz trudniej nadążyć z przyswajaniem ciągle poszerzających się zasobów wiedzy. DLATEGO zajęliśmy się popularyzowaniem metod i sposobów zwiększających efektywność uczenia się i przyswajania dużej ilości nowych informacji. Wszystko to po to, aby uczącym się oraz wykonującym pracę umysłową było łatwiej sprostać pojawiąjącym co raz to nowym wyzwaniom. Po co pracować ciężko, skoro można mądrzej?

Metody, których nauczamy są jak koparka zastępująca mozolne kopanie rowu za pomocą łopaty. Nie są one z pewnością lekiem na wszystkie przeszkody związane ze zdobywaniem wiedzy, ale stanowią doskonały sposób na to, żeby nauka stała się łatwiejsza. Nasza fascynacja nimi wynika też stąd, że są dostępne dla każdego i nie wymagają jakiś szczególnych predyspozycji zarezerwowanych dla określonej grupy osób. Ograniczeniem ich stosowania może być jedynie brak chęci ich poznawania.

Ich skuteczność jest szeroko omawiana w literaturze, a wiedza o nich popularyzowana w wielu publikacjach, czy programach telewizyjnych - choćby w dość znanym polskiemu widzowi programie :  „The Brain – genialny umysł”. Program ten prezentuje osoby, które wybitnie opanowały sztukę zapamiętywania, jednak operowanie nimi nawet na zupełnie średnim poziomie i tak wprowadza kolosalną różnicę w sposobie uczenia się. Dla nas istotne jest to, aby osoby biorące udział w naszych szkoleniach potrafiły posługiwać się tymi metodami w odniesieniu do przyswajania materiału szkolnego.

Skuteczność opracowanych przez nas zastosowań zawartych w programach naszych zajęć, potwierdzona została badaniami przeprowadzonymi w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego w latach 1996-2001. W przypadku technik pamięciowych przeciętny wzrost efektywności zapamiętywania w stosunku do grupy kontrolnej wyniósł 100-400%, w zależności od zastosowanej metody, zaś w przypadku technik szybkiego czytania uzyskano przeciętne zwiększenie jego tempa 3-5 razy, z jednoczesną poprawą stopnia zrozumienia czytanych tekstów o 50%. Wszystkie metody zawarte w naszych programach oparte są na naukowej wiedzy psychologicznej i neuropsychologicznej.

Więcej informacji na temat historii stosowania tych technik i ich naukowych podstaw znajdziesz tutaj:


SMART UP Akademia Rozwoju
ul. Turkowskiego 11 lok. 5
10-691 Olsztyn
NIP 739-123-10-60
REGON 510 133 077
Santander Bank Polska SA. :
60 1910 1048 2120 0006 3724 0001
tel. 511 026 062
biuro@smart-up.pl

Skontaktuj się z nami

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ